O nás

 


O firmě EKOTEZ spol.s r.o.


EKOTEZ byl založen v únoru roku 1991 za účelem výroby přístrojů na odsávání chladiv (freonů) z chladicích zařízení při opravách a likvidaci. To dalo i název firmě, složením slov EKOlogická TEchnická Zařízení. Firma byla založena osmi společníky, fyzickými osobami se znalostmi z oboru chlazení.


Vlastní výroba byla zahájena v září téhož roku exportem do Německa.


Původní počet zaměstnanců byl 12 včetně pracujících společníků a ve výrobním programu byl pouze jeden výrobek. Následně došlo k modernizaci výrobku a rozšíření výrobního sortimentu. Tato výrobní činnost kulminovala v roce 2002, kdy v programu bylo třicet sériových výrobků a ve firmě pracovalo přes 60 lidí.


V roce 1995 se firma zapojila do mezinárodního programu na ochranu ozonové vrstvy Země a následně se stala dodavatelem do více než 60 projektů financovaných Světovou bankou (WB), UNIDO, UNOPS a MŽP ČR. Na poli korektního zacházení s chladivy docílil EKOTEZ význačných odborných i obchodních úspěchů.


Dlouhodobé zkušenosti přivedly firmu na čelní místo nejen v tuzemsku. Zaměření na světové trhy a vzájemná spolupráce s techniky a obchodníky ze zahraničí umožnila držet krok s technickým rozvojem oboru a s vývojem názorů a legislativy v oblasti ochrany životního prostředí.


Výrobní program nyní zahrnuje zařízení na manipulaci s chladivy (odsávačky, promývačky, plnicí zařízení), odvlhčovače (kondenzační vysoušeče vzduchu) a individuální technologické celky. Jako samostatný obor je vedena výroba tepelných čerpadel pro ohřev a chlazení chovných nádrží pro ryby (zejména KOI kapry). Nově jsme také od r. 2015 převzali výrobu  recyklačních zařízení LV A JV pro odstranění oleje, vlhkosti, kyselina a pevných částic z běžných jedno i vícesložkových chladiv (předchozí Van-Steenburgh) 


EKOTEZ provozuje 2 prodejny, půjčovnu, výrobu  a servis. Prodej je zejména zaměřen na komponenty, náhradní díly a nářadí pro chladicí a klimatizační techniku a na výrobky příbuzného sortimentu (klimatizace, odvlhčovače, čističky vzduchu apod.).

V oblasti služeb firma EKOTEZ nabízí kromě servisu a půjčovny i projektování a montáž klimatizací.

 V oboru ochrany životního prostředí zajišťuje sběr a zneškodňování chladiv. To se týká zejména tzv. regulovaných látek (freonů), ale i jiných použitých chladiv. Odběr chladiv může firma zajistit po dohodě se zákazníkem přímo na místě. Nově chladiva recyklujeme a provádíme jejich analýzu.

Při znečištění chladicího okruhu poskytujeme službu proplachu EKOFLUSH. Firma EKOTEZ je výrobcem zařízení ve spolupráci s technologií firmy Honeywell Chemicals.


Firma EKOTEZ je nositelem certifikátu systémů řízení QMS (ISO: 9001:2009) a EMS (ISO 14001:2005) již od roku 2003. Oba systém jsou pravidelně udržovány a recertifikovány.


Pro účely zacházení s regulovanými látkami a F-plyny (chladivy) je firma certifikována Ministerstvem životního prostředí ČR.


V roce 2018 je ve firmě 40 lidí na pozicích dělníků, prodejců, techniků, obchodníků a ostatního personálu. Ve vedení firmy jsou zkušení manažeři a technici z řad společníků i zaměstnanců.Kompletní výrobní program firmy:

odvlhčovače - kondenzační vysoušeče
tepelná čerpadla KOI
promývačky Ekoflush

recyklační stanice JV,LV
odsávačky - přečerpávačky
recyklační moduly
stojany pro závodní motocykly
dále
recyklace, analýza, likvidace chladiv
výroba a konstrukce na zakázku


Dodáváme, distribuujeme:

nářadí a vybavení pro chlaďaře a ostatní profese
chladiva
kompresory a chladící jednotky
Cu potrubí
čerpadla kondenzátu a další
klimatizace včetně kompletních dodávek
topidla a kotle - vytápění Kroll
zboží renomovaných firem Refco, ITE, ATP-Bosch, ACC-Cubigel (Huayi), TST Stag, Wigam, Hansa, Unicorn, TIF,Robinair,Klimax, Niccons, Fieldpiece, Mastercool ,Qclima, Olimpia Splendid,Tecnogas  a dalších desítek firem.
nářadí RIDGID

Reference